هفتمین جشنواره فرهنگی هنری وقف چشمه همیشه جاری

هفتمین جشنواره فرهنگی هنری وقف چشمه همیشه جاری فراخوان خود را در چندین شاخه از جمله نقاشی، کاریکاتور و کارتون، گرافیک، خشونویسی و عکاسی منتشر کرد.

وقف، سند عشق و بندگی است. سند اطاعت عاشقانه بنده است که واقف در قیامت می تواند با افتخار آن را عرضه کند. ایثاری است نه برای یک روز و دو روز،که همیشگی است. در وقف نه تنها مردمان هم عصر بر خود ترجیح داده می شوند، بلکه واقف، آنها را هم که هنوز به دنیا نیامده اند را بر خود ترجیح می دهد. این اوج بزرگواری و از خود گذشتگی است. در این میان هنر ابزاری مؤثر در تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف بشمار می رود که هنرمندان می توانند با استفاده از این ظرفیت، عموم مردم را با وقف و آثار و برکات آن آشنا نمایند. در همین راستا سازمان اوقاف و امور خیریه اقدام به برگزاری جشنواره “وقف، چشمه همیشه جاری” نموده است.

بخش‌ها

ارائه آثار در قالب پژوهش ، عکاسی ، خوشنویسی، فضای مجازی، هنرهای تجسمی، متون ادبی، خبر و رسانه، با موضوعات ذیل :

تألیفاتی که در آن به تبیین مفاهیم وقف یا کارکردهای مختلف نهاد وقف یا معرفی موقوفه یا موقوفات یا بهسازی موقوفات پرداخته است، وقف و ثـمرات آن ،تصویر کشیدن نتایج مثبت وقف در اماکن موقوفه ، درمان بیماران در بیمارستان ها ی موقوفه ،احیاء و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه توسط واقفان، نذورات در مناسبات مذهبی، خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام، کمک هزینه های درمانی و تحصیلی،کمک و بازسازی مراکز درمانی-کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثــبت و حمایتــی،استفاده از آیات قرآن کریم، احادیث، اشعار و دلنوشته های شاعران در خصوص موضوع وقف و انفاق ،وقف و ترویج فرهنگ و معارف قرآنی،وقف و تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام،وقف و امامزادگان و بقاع متبرکه ، وقف و نظم و امنیت، وقف و فرهنگ ایثار و شهادت، وقف و ایتام، وقف وفرهنگ شهروندی، وقف و گردشگری، وقف و علم و فناوری، وقف و سلامت و درمان ، وقف و خانواده محوری و سبک زندگی ، وقف و کارآفرینی و اشتغال ،وقف و خانواده محوری و سبک زندگی ، وقف جمعی و مشارکتی ،وقف و کاهش آسیب های اجتماعی، نقد بر موقوفه خواری، خدمات وقف به مردم،وظیفه همگانی در حفاظت و حراست از موقوفات، وقف و ازدواج ،وقف و اطعام، وقف و جهش تولید و اقتصاد پایدار، کمک موقوفات به حل نیازمندی های جامعه ، وقف و تعالی جامعه اسلامی، سرمقاله و یادداشت ،گزارش و مصاحبه ،گزارش تصویری،گزارش خبری تصویری با موضوع وقف و مسائل مرتبط با وقف

شرایط

اگر تولید کننده محتوا هستید حتما برای شرکت در بخش هنرهای تجسمی، عکس، فیلم و کلیپ، متون ادبی، خوشنویسی ، و پژوهش آثار خود را آماده کنید و برای جشنواره ارسال نمایید.
اگر کنشگر مجازی (فعال مجازی) هستید و علاقه مند به فعالیت در موضوعات وقف ، امور خیریه و خیرین هستید می توانید آثار خود را آماده و ارسال نمایید.
ابتدا راهنمای هر بخش را به دقت مطالعه نموده، سپس اقدام به ثبت نام نمایید .
برای ارسال آثار از طریق همین سایت با انتخاب گزینه ارسال آثار وارد بخش ثبت نام خواهید شد و پس از ثبت نام، پنل ارسال اثر در اختیار شماست تا به راحتی آثار خود را برایمان ارسال کنید.

جوایز
تاریخ‌های مهم

مهلت ارسال آثار تا اسفند ماه سال ۱۳۹۹ می باشد.

عوامل برگزاری

برگزارکننده:معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه
ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان های کرمان، اصفهان، همدان، تهران، قزوین، کردستان، هرمزگان و خراسان جنوبی
پرتال فرهنگی راسخون

راه‌های ارتباطی

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

پیشنهاد میکنیم این فراخوان‌ها را هم ببینید