فراخوان همایش ملی “تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران”

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ‌ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» خبر داد.

به گزارش رصد دی جی زیست به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش ملی “تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران” به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه­‌های ظهور جریان­‌ها و روش­‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه­‌های نقد هنر برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.

بخش‌ها

‌پژوهشگران می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی چون: “سابقه نقدنگاری هنر و ادبیات در متون کهن ایرانی (متن­‌پژوهشی)”، “خاستگاه‌ها و زمینه­‌های شکل­‌گیری نقد هنر در ایران معاصر”، “گفتمان‌های مسلط در حوزه نقد هنر در ایران”، “نسبت تاریخ‌نگاری هنر و نقد هنر در ایران”، “شناخت جریان­‌ها و رویکردهای نقد جدید هنر در ایران”، “سیر تحول روش­‌های نقد هنر در ایران”، “تأثیر تحولات تاریخی و اجتماعی بر نقد هنر در ایران”، “آسیب‌شناسی ترجمه متون غربی در حوزه نقد هنر”، “مناسبات نقد هنری و ادبیات در ایران”، “اهمیت جایگاه نقد هنر در نشریات تخصصی هنر”، “نسبت نقد و طنز در هنر و ادبیات ایران”، “آسیب‌شناسی آموزش نقد هنر در دانشگاه­‌ها و مؤسسات پژوهشی”، “نسبت نقد هنر با تفسیر و تأویل در هنرهای سنتی ایران” به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.

شرایط
جوایز

قالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.

تاریخ‌های مهم

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را حداکثر تا 30 دی‌ 1399، به نشانی رایانامه genealogy@aria.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات 15 خرداد 1400 خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا 31 تیر 1400 اعلام خواهد شد.

عوامل برگزاری

برگزارکننده: پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر

راه‌های ارتباطی

مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه هم‌اندیشی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند و یا با شماره‌های 2ـ66956190 تماس بگیرند. این دبیرخانه همچنین، به‌منظور بالا بردن سطح کیفی اطلاع‌رسانی، وب‌گاهی را به نشانی genealogy.honar.ac.ir در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد.

دسته فراخوان: علمی، پژوهشی

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

عضویت در باشگاه دی‌جی‌زیست

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این فراخوان‌ها را هم ببینید