جشنواره بین المللی تولید انیمیشن خانگی استاپ موشن

این جشنواره به عنوان نخستین جشنواره استاپ موشن خانگی در جهان خواهد بود.

این جشنواره به عنوان نخستین جشنواره استاپ موشن ایران برگزار می شود. سابقه جهانی برگزاری این جشنواره بصورت تخصصی در جشنواره استاپ موشن مونترال کانادا و جشنواره استاپ موشن مکزیک است. همچنین در بسیاری از جشنواره های انیمیشن فیلم های استاپ موشن به نمایش در می آیند.

استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن سازی است که در آن شی را فریم به فرم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین – موبایل یا تبلت ضبط می کنند. از توالی این تصویر به نظر می رسد که شی به خودی خود در حال حرکت است. عروسک هایی با مفاصل متحرک و یا عروسک های ساخته شده با خمیر و یا لگو در این تکنیک کاربرد زیادی دارد. در مواردی بجای عروسک از اشیا دیگری مانند انسان ، وسایل خانه ، گیاهان و… استفاده می شود . با توجه به دسترسی  و استفاده آسان کودکان و نوجوانان به ابزار ارتباطی مانند تبلت و تلفن همراه این آثار می توانند در خانه ، مدرسه و دیگر مکان ها با توجه به خلاقیت و نوآوری کودکان و نوجوانان تولید شود.

استاپ موشن در شرایط آماتوری نیاز به صرف هزینه ای ندارد. فقط ذهن خلاق کودک و نوجوان و همچنین توجه به مضامین و تمرین در چگونگی ساختار مناسب فیلم  منجر به تولید یک اثر مطلوب خواهد شد. تولید استاپ موشن بسیار آسان است و جهت آموزش علاقمندان فیلم های بسیار کوتاه در این زمینه توسط دبیرخانه  تولید و منتشر می گردد.

توجیه طرح : با توجه به مجموعه شرایط و پتانسیل برگزاری این برنامه توجه به این پیشنهاد حائز اهمیت است.

  1. شرایط ویژه بیماری فراگیر و لزوم برنامه ریزی برای کودکان و نوجوانان در فعالیت های هنری و خلاقانه در خانه.
  2. آموزش- تولید و کشف استعداد های کودکان و نوجوانان.
  3. تولید انیمیشن کم هزینه برای عموم علاقمندان.
  4. بستری برای بروز خلاقیت و نوآوری در کودکان- نوجوانان – جوانان.
  5. توجه کودکان و نوجوانان و ایجاد انگیزه با محوریت مطالعه و آموزش و موضوعات: دینی – اخلاقی – دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم – بهداشتی و آموزشی – توجه به بنیان خانواده – شهر و شهر نشینی و …
موضوعات فراخوان: فراخوان استاپ موشن

اشتراک‌گذاری

پیشنهاد میکنیم این فراخوان‌ها را هم ببینید

داده ای یافت نشد