چهار اصل برای افزایش محبت در زندگی

اصل اول

در بین زن و شوهر محبت به صورت ابتدایی وجود دارد؛ اما این محبت قابل افزایش است. بیشتر شدن محبت است که زندگی را در طول سال‌های طولانی شیرین نگه می‌دارد. اولین راه افزایش محبت این است که کنترل دل خودمان را خودمان دست بگیریم. وقتی خودت صاحب دل خودت شدی، می‌توانی محبت‌ها و سرگرمی‌های اضافی را در دلت کم کنی و بیشتر به محبوب خودت بپردازی و محبتت را به او بیشتر کنی.

اصل دوم

دومین راه افزایش محبت این است که رگ خواب یکدیگر را بدست بیاورید. اساساً جنس زن و مرد با یکدیگر متفاوت است، سعی کنید نقاط تفاوت را پیدا کنید و در مواقع حساس بهترین رفتار را از خودتان نشان بدهید. مثلاً گاهی خانم‌ها برای اینکه بفهمند چقدر دوستشان دارید ممکن است با دلایل کوچک قهر کنند، وقتی می‌بینی همسرت دلش گرفته، نگو خودش را لوس کرده، یا به او بی‌اهمیتی نکن! او می‌خواهد ارزشش را نزد تو بفهمد.

اصل سوم

راه سوم افزایش محبت این است که این کلید طلایی را فراموش نکنی! زن و مرد از لحاظ روحی متفاوت طراحی شده‌اند. خط قرمز مردها غرور آنهاست، خط قرمز زن‌ها دل آنهاست. مرد باید حواسش به دل خانم باشد، زن باید حواسش به غرور مردش باشد. یکی دل دیگری را نشکند، دیگری غرور آن یکی را. البته این نکات مطلق نیستند که اگر مرد غرور خانم را شکست زیاد مهم نیست، یا اگر زن دل مرد را شکست زیاد مهم نیست. ولی نقاط حیاتی در هر یک با یکدیگر متفاوت است.

اصل چهارم

چهارمین راه افزایش محبت دوست داشتن یک محبوب مشترک است. زمانی انسان می‌تواند دیگری را عمیقاً دوست داشته باشد که خودخواهی‌اش به میزان زیادی کاهش یافته باشد. محبوب مشترک در این میان می‌تواند خودخواهی‌های هر دو طرف را از دلشان بیرون بکشد. وقتی هردو غرق در محبت امام حسین(ع) باشید دیگر رفتارتان با طرف مقابل تا حد زیادی اصلاح خواهد شد، زیرا علاوه بر محبتی که به او دارید، او را به عنوان کسی که محبوب شما را زیاد دوست دارد نیز دوست خواهید داشت.

کلیدواژه‌ها:باشگاه زندگی, خانواده

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *