قالب وردپرس درنا توس
خانه - اینترنت - پلاک هشت؛ یک مجله اینترنتی جذاب درباره دفاع مقدس

پلاک هشت؛ یک مجله اینترنتی جذاب درباره دفاع مقدس

عنوان سایت:پلاک هشت

رابط کاربری:زبان فارسیکشور ایران

مناسب برای:۱۷+سالعموم مردم

موضوع:دفاع مقدس

هزینه استفاده:رایگان

لینک به سایت

تا حالا این جمله رو فکر کنم شنیده باشید که ؛حق دفاع مقدس در سینمای ما به خوبی اداء نشده است؛ جالب است به شما به عنوان یک کارشناس فضای مجازی بگویم که اگر چند تا فیلم به همت امثال حاتمی کیا و ملاقلی پور و برخی دیگر ساخته شده است، اما در قالب فضای مجازی عملا یک کاری که به توان تا حدودی نزدیک به استانداردهای وب باشد هم تولید نشده است و موقعی که می خواستم یک ویژه نامه دیجیتالی در موضوع دفاع مقدس به هدف معرفی محصولات دیجیتالی در این باره، تهیه کنم،‌به هر جایی که سر زدم نامیدتر برگشتم.

ایرادی ندارد، این هم مانند خیلی از مناسبتهای ملی و مذهبی کشورمان که مورد بی مهری در فضای مجازی قرار گرفته است می باشد و ما هم به این گونه مسائل عادت کردیم.

اما یکی از کارهای که در حدود دو سال پیش بر روی وب منتشر شد و با استقبال مخاطبین هم مواجه و تا حدود زیادی استانداردهای اون زمان در وب رو رعایت کرد، ویژه نامه اینترنتی پلاک هشت به همت معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی می باشد که هم به عنوان (به نظر من) بهترین فعالیت فرهنگی آستان قدس در فضای وب محسوب می شود و هم با ارایه یک سری اطلاعات جالب درباره دفاع مقدس تا حدودی نیاز نسل جوان را به آشنائی با این پدیده مهم در تاریخ معاصر را برطرف نموده است.

در این ویژه نامه اینترنتی بررسی دقیق و جذابی از تقویم جنگ به صورت صوتی و متنی در بخش داستان یک جنگ و معرفی مناطق جنگی در قسمت منطقه خدا را مشاهده می کنیم.

آشنائی با زندگی سرداران دفاع مقدس به همراه مطالعه زندگی نامه ایشان در قالب داستان و به صورت صوتی و متنی ارایه شده است.

مقایسه ساده ای بین جنگ تحمیلی و جنگ های دیگری که در طول تاریخ در کشورمان اتفاق افتاده است یکی دیگر از بخش های جالب این ویژه نامه است.

یکی از بخشهای جذاب که به حق ایده بکر و تازه ای هم در فضای مجازی داشت،‌ بخش بیسیم چی است که در این بخش صجبت های ضبط شده از مکالمات فرماندهان جنگ مانند شهید باقری و شهید صیاد شیرازی و مانند آن را در این قسمت جمع آوری کرده اند.

برداشتهای از وصیت نامه شهدا در قالب جملاتی کوتاه از قسمتهای است که می توان به صورت پوستر در ایام دفاع مقدس از آن استفاده نمود.

امتیاز ما به این محصول

اگر از این محصول استفاده کرده اید، شما هم با کشیدن "نشانگر موس" بر روی ستاره های پائین امتیاز بدهید.

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics