قالب وردپرس درنا توس
خانه - برگزیده - پرفروش‌ترین کتاب پاسخ به مشکلات جنسی جوانان

پرفروش‌ترین کتاب پاسخ به مشکلات جنسی جوانان

مشکلات جنسی جوانان و بحثی درباره انحرافات جنسی
پدیدآورنده:آیت الله ناصر مکارم شیرازی
ناشر:نسل جوان، ۱۳۶۸–کشور ایران
رابط کاربری:زبان فارسی
موضوعات:اسلام و جوانان-اسلام و مشکلات جنسی
مناسب برای:۱۲+سال-عموم مردم
قیمت:رایگان
  help

از مقدمه کتاب

پدران و مادران در خوابند و جوانان هم در برابر حوادثى که با سرنوشت مسلّم آنها سر و کار دارد خونسرد و بى تفاوت!

گویا همه براى فرار از وحشت مشکلات; ترجیح مى دهند آنها را فراموش کنند، و یا به اصطلاح دیپلوماتها سیاست «صبر و انتظار» را پیش گیرند.

و در این میان هزاران جوان بیگناه قربانى این سهل انگاریها، فراموشکاریها; و ندانم کاریها مى گردند و اجتماعى نیز به لجن کشیده مى شود.

راستى عجب است در طول سال در دنیا هزاران انجمن، سمینار، کنگره و مانند آن براى مطالعه درباره معادن زیر دریاها، جانوران مختلف اقیانوسها، مسیر بادها و طوفانها، آفات غوزه پنبه و جو دوسر، بر افتادن نسل بزهاى کوهى و کاهش پنگوئن ها، ساختمان درونى کرم شب تاب و مانند اینها تشکیل مى گردد و دانشمندان سراسر جهان در یک جا جمع مى شوند و به بحث مى پردازند.

امّا چیزى که اگر هم صحبتى روى آن مى شود در مقیاس خود بسیار کم و ناچیز است مسائل مربوط به جوانان یعنى فعّالترین و گرانبهاترین ذخائر انسانى جامعه ها مى باشد.

چه مى توان کرد؟

قسمتی از متن کتاب

جوانى هستم 23 ساله و محصل، از روزى که پا به دایره بلوغ گذاشتم بر اثر نداشتن تربیت صحیح و عدم مراقبت و بى اطلاعى به «یک نوع انحراف جنسى» مبتلا شده ام و «بدبختانه» هفت سال آن را ادامه داده ام!

اکنون به این بلاى خانمانسوز مبتلا هستم و هر چه در ترک آن کوشیده ام نتیجه اى نگرفته ام، ضررهاى آن را علاوه بر این که در کتاب هاى فارسى مطالعه نموده ام در بدن خود نیز مشاهده مى کنم: چشمم ضعیف شده، ضعف اعصاب، کم خونى، لرزش بدن، لاغرى و پژمردگى مرا بیچاره کرده است!

وقتى قلم به دست مى گیرم قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را بر زمین مى گذارم تا وقتى کمى دستم قدرت پیدا مى کند دوباره مى نویسم!

ایمان ضعیفى در من وجود دارد، و با وجدانم دست به دست هم داده مرا سرزنش مى کنند.

ناچار در گوشه اى مى نشینم و تا مى توانم گریه مى کنم که چشمانم سرخ مى شود، خلاصه بیچاره و بدبختم و دادرس و فریادرسى ندارم!!…

شاید مایل باشید بدانید چرا با این که ضررهاى آن را مشاهده مى کنم آن را ترک نمى نمایم؟

در جواب خواهم گفت امروز ترک این کار (تقریباً) از نظر من محال است. هنگام تحریک شدن، اراده از من سلب مى شود بعد که به خود مى آیم کارم گریه است!…

گاهى به خدا التماس مى کنم و به درگاه امامان(علیهم السلام)متوسّل مى شوم… امّا هر چه التماس مى کنم کمتر نتیجه مى گیرم.

گاهى با خود فکر مى کنم مگر خدا و ائمه اطهار به افراد ناپاکى چون من توجّه ندارند؟!… ما درماندگانى، که حتّى به نزدیک ترین خویشان نمى توانیم درد دل خود را بگوییم دامن چه کسى را باید بگیریم؟

کاسه صبرم لبریز، و جانم به لب رسیده، به من رحم کنید و راه نجاتى به من معرّفى نمایید اگر دستور طبى در نظر دارید به من اطّلاع دهید. و مسلّم بدانید (و مى دانید) احتیاج به قدردانى امثال من ندارید اجتماع باید از شما قدردانى کند و پاداش شما با خداى بزرگ است.

امتیاز ما به این محصول

اگر از این محصول استفاده کرده اید، شما هم با کشیدن "نشانگر موس" بر روی ستاره های پائین امتیاز بدهید.

User Rating: 1 ( 1 votes)

2 دیدگاه

 1. سلام
  جای تعجب داره که کتاب مربوط به سال 68 هنوز منتشر میشه
  به نظرم کتابهای خیلی بهتری در این خصوص وجود داره که بهتره اونارو جستجو کنین و بزارین تو سایت
  از دی جی زیست انتظار بیشتری می رفت.
  این حرفا برای روی منبر و مخاطب خیلی خیلی معمولی شاید خوب باشه اما راه کار عملی نمی ده
  PDF کتاب هم اصلاً خوب نیست!
  لطفا سطح دی جی زیست رو با انتشار این کتاب ها پایین نیاورین و با معرفی کتابهای بهتر مردم رو راهنمایی کنین تا کتابهای 30 سال پیش رو نخونن!!

  • سید مهدی روح بخش

   علیک سلام
   خیلی خوشحال می شویم که اگر دوستان دی جی زیست، کتاب یا منابعی رو در این موضوع (که بسیار مورد نیاز است) سراغ دارند معرفی کنن تا ما دنبال نسخه دیجیتالی اون بگردیم و در دی جی زیست معرفی کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics