نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

ازدواج بدون رابطه جنسی به عنوان ازدواج با فعالیت جنسی کم یا بدون فعالیت جنسی بین زن و شوهر تعریف می شود. نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، هم می تواند به دلیل مسائل بهداشتی عاطفی و هم جسمی ایجاد شود. افسردگی یا استرس و همچنین بسیاری از داروها می توانند میل جنسی را کاهش دهند. اگر در چنین ازدواجی هستید، نکته مهم این است که دلایل نداشتن رابطه جنسی را در ازدواج خود بشناسید و برای حل آن ها تلاش کنید و حتما از یک زوج درمانگر کمک بگیرید. در این مقاله به دلایل نداشتن رابطه جنسی پس از ازدواج و مهمترین راهکارهای حل آن اشاره شده است.

دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

قدم اول حل کردن هر مشکلی، شناخت مشکل و دلایل رخ دادن آن است. علل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج عبارتند از:

۱. مسائل مربوط به سلامت

سلامت کلی جسمی و روانی فرد می تواند تأثیر عمده ای در میل جنسی و میل به صمیمیت جسمی وی داشته باشد. همچنین می تواند روند فیزیولوژیکی تحریک در هر دو جنس را مختل کند.

۲. متفاوت بودن میل جنسی زن و شوهر

یکی از مهمترین دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، تفاوت میل جنسی در زوج است. وقتی میل به رابطه جنسی همزمان و متناسب با یکدیگر نباشد، یکی از همسران یا هر دو از داشتن رابطه جنسی منصرف می شوند یا یکی از آن ها دیگری را طرد می کند.

۳.زایمان

معمولاً به زنان توصیه می شود که حداقل شش تا هشت هفته پس از زایمان از رابطه جنسی دست بکشند . استرس اضافی مراقبت از نوزاد، تغییرات بدن، خستگی و عوامل هورمونی نیز می تواند روی میل جنسی زن بعد از بچه دار شدن تأثیر بگذارد و منجر به نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج شود.

۴.فشار

استرس بیش از حد می تواند سلامتی شما، از جمله میل جنسی شما را تخریب کند. هورمون استرس کورتیزول نیز می تواند در کاهش میل جنسی شما نقش داشته باشد. علاوه بر دلایل جسمی که باعث می شود استرس میل جنسی را کاهش دهد، تأثیرات روانشناختی استرس می تواند شما را آنقدر خسته، پریشان و مضطرب کند که به سادگی میل و انرژی برای رابطه جنسی نداشته باشید. اغلب پس از ازدواج زوجین با مشکلات و استرس بیشتری مواجه می شوند که ممکن است به نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج منجر شود.

۵. مسائل ارتباطی

وقتی با شریک زندگی خود درگیری دارید، حفظ صمیمیت ممکن است دشوار باشد. شما ممکن است تمایلی به صحبت با شریک زندگی خود نداشته باشید، چه رسد به این که درگیر فعالیت جنسی شوید.

۶. اختلال در نعوظ

دشواری در دستیابی یا حفظ نعوظ می تواند رابطه جنسی را به چند دلیل دشوار کند. در حالی که ED یک مشکل شایع است، همچنین می تواند بر میزان اضطراب، اعتماد به نفس و عزت نفس مردان تأثیر بگذارد. مردانی که علائم ED دارند؛ همیشه باید با پزشک خود صحبت کنند، زیرا ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد.

۷. میل جنسی کم

این اختلال که گاهی اوقات اختلال میل جنسی نامیده می شود، موضوعی است که ممکن است زنان و مردان تجربه کنند و یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج باشد. در زنان، تعدادی از عوامل ممکن است در HSDD نقش داشته باشند ، از جمله چرخه قاعدگی، استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی، شیردهی، برداشتن رحم و یائسگی.

۸. عوارض جانبی دارو

بسیاری از داروها عوارض جانبی جنسی دارند. برخی از داروهایی که می توانند باعث اختلال عملکرد جنسی شوند شامل داروهای ضد احتقان بدون نسخه، برخی از داروهای آنتی هیستامین، داروهای ضد افسردگی و داروهای فشار خون هستند.

۹. مسائل بهداشت روان

یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، مسائل سلامت روان در زوجین یا یکی از آن هاست. علائم افسردگی شامل کمبود انرژی، از دست دادن علاقه و لذت، از بین رفتن روابط اجتماعی و روحیه افسرده است. همه عواملی که می توانند در میل فرد به رابطه جنسی و صمیمیت جسمی تأثیر داشته باشند.

۱۰. سوءاستفاده

سواستفاده جنسی در گذشته می تواند اثرات طولانی مدت داشته باشد که می تواند روابط فعلی و آینده را حتی در ازدواج تحت تأثیر قرار دهد. واکنش های عاطفی مانند ترس و شرم، استرس پس از سانحه و تحریف در درک خود می تواند تأثیر جدی بر زندگی جنسی فرد داشته باشد.

۱۱. مسائل زندگی

تعدادی از عوامل مختلف زندگی وجود دارد که می تواند در دفعات رابطه جنسی افراد با شریک زندگیشان نقش داشته باشد ، از جمله:

 • دلزدگی
 • خیانت
 • خستگی
 • غم و اندوه
 • از دست دادن شغل
 • مشکلات مالی
 • سالخوردگی
 • مسائل مربوط به تصویر بدن

راه حل‌های رسیدگی به مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

اولین قدم شناخت علائمی است که منجر به نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج شده اشت. در ازدواج مقدار “مناسب” رابطه جنسی وجود ندارد. آن چه که مهمتر است، در بسیاری از موارد ، این است که آیا هنوز صمیمیت جسمی و عاطفی با شریک زندگی خود دارید؟ اگر جواب شما منفی است، در ادامه راهکارهایی برای حل مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج آورده شده است:

۱. برقراری ارتباط

با همسرتان در مورد مسئله رابطه جنسی کم یا عدم رابطه جنسی در ازدواج صحبت کنید. ممکن است دشوار باشد، اما این ارتباط لازم است. نداشتن رابطه جنسی لزوما نشانه ضعف یا مشکل ازدواج شما نیست.

کمبود رابطه جنسی ممکن است به این معنی باشد که شما باید بیشتر صحبت کنید و زمان بیشتری را برای گذراندن زندگی مشترک در کنار هم اختصاص دهید. اگر برای چگونگی صحبت با همسرتان به کمک نیاز دارید، ابتدا با یک زوج درمانگر صحبت کنید تا ایده هایی در مورد نحوه برخورد با این موضوع داشته باشید. مهم است که مکالمه را مثبت نگه دارید و به همسرتان احساس سرزنش یا تحقیر ندهید.

۲. همکاری دوطرفه

هر ازدواج متفاوت است و شما باید به عنوان یک زن و شوهر با هم کار کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما مفید است. سعی نکنید انتظارات دیگران یا آن چه که “طبیعی” است را برآورده کنید. در مورد خواسته ها، نیازها و انتظارات هر دو نفر شما صحبت کنید. در حین صحبت، هدف خود را تعیین روش هایی قرار دهید که هر دو فکر می کنید می تواند زندگی جنسی شما را دوباره زنده کند. ایجاد یک تغییر تنها در صورتی نتیجه می دهد که هر دوی شما توافق کرده باشید که تغییر کنید و با هم کار کنید.

۳. ایجاد صمیمیت

اگر نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، در زندگی مشترک شما نیز وجود دارد و تصمیم گرفته اید که می خواهید بیشتر رابطه جنسی برقرار کنید، قرار دادن رابطه جنسی در برنامه خود را در نظر بگیرید. ممکن است غیرمعمول به نظر برسد، اما اگر به روش صحیح انجام شود نیز می تواند مهیج و خاص باشد. برنامه ریزی به شما چیزی می دهد که منتظر آن باشید و تعهد نسبت به یکدیگر و رابطه فیزیکی شما را نشان می دهد.

فراتر از رابطه جنسی، جستجوی راه های دیگر برای ایجاد نزدیکی است که اغلب در روابط بدون رابطه جنسی از بین می رود. صمیمیت جسمی فقط شامل رابطه جنسی نمی شود. سعی کنید عشق خود را تجدید کنید و جرقه ای را که در ابتدا داشتید، دوباره ایجاد کنید.

نزدیک بودن ، از نظر احساسی و جسمی ، قسمت مهمی از یک رابطه سالم است.

۴. مقایسه زندگی جنسی خود با فیلم ها را متوقف کنید.

مردم معمولاً زندگی جنسی خود را با آن چه در فیلم های عاشقانه یا پورن می بینند یا با آن چه دوستانشان ادعا می کنند، مقایسه می کنند. خیلی اوقات، مردم فکر می کنند همه به جز آن ها رابطه جنسی عالی دارند. اگر نگران وضعیت زندگی جنسی خود هستید، یا از نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج رنج می برید، فیلم ها و فانتزی های جنسی که در خارج از رابطه خود با آن ها مواجه شده اید یا شنیده اید را فراموش کنید و مکالمه ای صریح و صادقانه داشته باشید. اگر شما قادر به برقراری ارتباط در مورد موضوعات حساس مانند رابطه جنسی نیستید، وقت آن است که برخی از مهارت های ارتباطی جدید را بیاموزید. اجتناب از موضوع به دلیل ناراحت کننده بودن آن بهترین راه برای بزرگتر کردن مشکل است.

۵. از زوج درمانی یا مشاوره جنسی کمک بگیرید.

بسته به دلایل اساسی، جستجوی کمک از خارج رابطه نیز ممکن است گزینه خوبی باشد. برای رسیدگی به شرایط پزشکی زمینه ای که ممکن است بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد، با پزشک خود مشورت کنید. به عنوان یک زن و شوهر یا به طور جداگانه برای تقویت مهارت های ارتباطی یا یادگیری تکنیک های مدیریت استرس، از یک متخصص بهداشت روان حمایت کنید.

به یک مشاور مراجعه کنید که درمورد مسائل جنسی در ازدواج مهارت دارد. درمانگر شما می تواند با شما همکاری کند تا به هر مسئله ای که مانع صمیمیت است، بپردازد. از این فرصت ها استفاده کنید و بر ایجاد یک ازدواج قوی تر و عمیق تر تمرکز کنید.

نتیجه گیری

همکاری با یکدیگر برای یادگیری چگونگی زنده کردن رابطه جنسی در ازدواج و جلوگیری از رخ دادن خیانت در رابطه، بسیار مهم است. مهم است که به یاد داشته باشید که رابطه شما با گذشت زمان تغییر می کند. بسته به شرایط و عوامل استرس زا در زندگی خود، روزهایی را خواهید داشت که از نظر جسمی با همسرتان نزدیکتر هستید و روزهایی را که به فضای بیشتری احتیاج دارید.

مهم است که اشتباهات گذشته را رها کنید. مرتباً شریک زندگی خود را به خاطر چیزی که گفته و انجام داده است و قبلاً در مورد آن بحث کرده اید، مجازات نکنید. شما همان افرادی نیستید که در زمان آشنایی خود بوده اید، زیرا هم رشد کرده اید و هم تغییر کرده اید. یک ازدواج سالم و موفقیت آمیز تغییرات را پذیرفته و به نوآوری در رابطه ادامه می دهد. مواردی که زندگی عاشقانه شما در آغاز به آن احتیاج داشت، همان چیزی نیست که اکنون و پس از ازدواج به آن احتیاج دارد. تا زمانی که با شریک زندگی خود صریح و صادقانه ارتباط برقرار کنید و برای رابطه‌ تان تلاش کنید، می توانید مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج را حل کنید، صمیمیت جنسی را در ازدواج خود احیا کرده و حفظ کنید.

کلیدواژه‌ها:خانواده

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

20 پاسخ

 1. с активной в интернет-магазине
  Качественные для занятий спортом по выгодным ценам в нашем магазине
  Качество и комфорт в каждой детали спорттоваров в нашем ассортименте
  Инвентарь для спорта для начинающих и профессиональных спортсменов в нашем магазине
  Некачественный инвентарь может стать препятствием во время тренировок – выбирайте качественные спорттовары в нашем магазине
  Инвентарь для занятий спортом только от ведущих производителей с гарантией качества
  Улучшите результаты тренировок с помощью спорттоваров из нашего магазина
  спорттоваров для самых популярных видов спорта в нашем магазине
  Высокое качество спорттоваров по доступным ценам в нашем интернет-магазине
  Простой поиск и инвентаря в нашем магазине
  Акции и скидки на инвентарь для занятий спортом только у нас
  Прокачайте свои спортивные качества с помощью аксессуаров из нашего магазина
  Большой выбор товаров для любого вида спорта в нашем магазине
  Проверенный инвентарь для тренировок спортом для женщин в нашем магазине
  инвентаря уже ждут вас в нашем магазине
  Не пропускайте тренировки с помощью спорттоваров из нашего магазина
  Низкие цены на спорттовары в нашем интернет-магазине – проверьте сами!
  инвентаря для любого вида спорта по самым низким ценам – только в нашем магазине
  Инвентарь для профессиональных спортсменов и любителей в нашем магазине
  спорттовары украина https://www.sportivnyj-magazin.vn.ua.

 2. В заключение, прокат инструмента предлагает множество преимуществ, включая экономию денег, доступ к разнообразию инструментов, использование новейших моделей, отсутствие забот о обслуживании, удобство и гибкость использования, а также возможность тестирования перед покупкой. Если вам нужно использовать инструменты на короткий срок или вы хотите сэкономить деньги на покупке, прокат инструмента может быть отличным вариантом для вас.

  взять в аренду электроинструмент https://www.prokat888.ru.

 3. При аренде инструмента вам не нужно беспокоиться о его обслуживании и ремонте. Компании, занимающиеся прокатом инструментов, обычно отвечают за поддержание и обслуживание своего оборудования. Если инструмент перестает работать или требует ремонта, вы можете просто вернуть его и взять другой.

  магазин проката prokat888.ru.

 4. Хостинг сайтов|Лучшие варианты хостинга|Хостинг сайтов: выбор специалистов|Надежный хостинг сайтов|Как выбрать хороший хостинг|Хостинг сайтов: какой выбрать?|Оптимальный хостинг для сайта|Хостинг сайтов: рекомендации|Лучший выбор хостинга для сайта|Хостинг сайтов: секреты выбора|Надежный хостинг для сайта|Хостинг сайтов: как не ошибиться с выбором|Выбирайте хостинг сайтов с умом|Лучшие хостинги для сайтов|Какой хостинг выбрать для успешного сайта?|Оптимальный хостинг для вашего сайта|Хостинг сайтов: важные критерии выбора|Выбор хостинга для сайта: советы профессионалов|Надежный хостинг для развития сайта|Хостинг сайтов: лучший партнер для вашего сайта|Как выбрать хостинг, который подойдет именно вам?
  Хостинг Беларусь https://hostingbelarus.ru.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *