لوگو باشگاه زندگی

باشگاه زندگی

انتخاب آگاهانه

زندگی عاشقانه

کاری از اداره فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

InShot_۲۰۲۴۰۲۰۴_۱۵۰۲۵۱۸۶۳

نقش مهارت های زندگی در حفظ زندگی مشترک 

مهارت زندگی

ممکن است هر فردی انتظارات و توقعات خاصی از زندگی مشترک داشته باشد، اما داشتن آرامش در زندگی به عنوان یک رکن مهم و اساسی خواسته مشترک تمام زوجین است. تا جایی که این اصل مهم در برخی موارد می‌تواند کمبود های دیگر زندگی مشترک را جبران کند. مهارت های زندگی ما در مسیر رسیدن به آرامش کمک می‌کند.

بی گمان هیچ کس از یک زندگی پر جنجال و تنش زا که در آن همسران مدام با یکدیگر در حال بحث و جدل هستند را دوست ندارد. اما متاسفانه همسران نمی‌دانند دقیقا برای رفع این مشکل و کسب آرامش در زندگی چه باید بکنند. برای رسیدن به آنچه که از آن به عنوان خوشبختی یاد می‌شود، باید توانایی ها و مهارت هایی را کسب کرد تا طعم واقعی یک زندگی مشترک را چشید.

هر چند توصیه می‌شود مهارت زناشویی و زندگی مشترک، پیش از ازدواج یاد گرفته شود اما کسب این توانایی‌ها پس از آغاز زندگی مشترک نیز خالی از لطف نیست و می‌تواند روح تازه ای به پیوند ازدواج زوجین بدمد.

نکته مهم دیگر در کسب مهارت های زندگی زناشویی، بهبود و ارتقای سطح زندگی مشترک در همه ابعاد است. برای زوج هایی که ممکن است زندگی مشترک شان به سردی دچار شده باشد و یا زوج هایی که در پی داشتن زندگی پویاتر و پر نشاط تری هستند، مهارت های زندگی نقش یک پیشران قوی را خواهد داشت.

چه بسا زندگی های مشترکی که به علت نداشتن اطلاعات و آگاهی های لازم به لبه پرتگاه جدایی رسیده و یا زوجین را دچار دچار طلاق عاطفی و زندگی خاموش کرده است. حال آن که با کسب اطلاعات کافی می توان از بسیاری چالش ها و مشکلات پیشگیری کرد و از گذرگاه های پر خطر زندگی به سلامت عبور کرد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد اثرات آموزش های مهارت های زندگی تا حد زیادی به سازگاری زوجین در زندگی مشترک کمک می کند و منجر به تداوم و استحکام زندگی مشترک می شود.

کلام پایانی

بدون شک اگر زندگی مشترک با توانمندی های زوجین و وقع نهادن آنها به این امر همراه باشد بسیاری از مشاجرات و تنش‌ها به حداقل می‌رسد و شاهد مواردی چون طلاق عاطفی و طلاق قانونی نیستیم. در هر مرحله از زندگی مشترک تان که هستید از همین امروز شروع به کسب توانمندی های خود در رابطه با پیوند زناشویی نمایید و اثرات مثبت آن را در کانون گرم خانواده ملاحظه نمایید و ارمغان آرامش را به خود، همسر و فرزندان تان هدیه دهید.

زهره علوی

انتهای پیام

ما را در ایتا دنبال کنید

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید