مشاوره دوران نامزدی

اشتراک‌گذاری

دوران نامزدی را می‌توان طلایی ترین دوره زندگی مشترک دانست چرا که شناخت که اصلی ترین مسئله در زندگی مشترک است در رابطه نامزدی صورت می‌پذیرد. از این جهت است که دریافت مشاوره دوران نامزدی گامی بلند در انتخابی آگاهانه و ازدواجی مناسب است. پیش از هر چیز بهتر است بدانید که در ادامه توضیحات مشاوره دوران نامزدی، راهکار هایی همه گیر و عام را ارائه خواهیم کرد و برای شخصی سازی مشاوره، می توانید از مشاوره رابطه نامزدی استفاده کافی را ببرید.

اما سوالی که در این بخش مطرح می‌شود آن است که مشاوره نامزدی چه کمکی به رابطه خواهد کرد؟ در ادامه به پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت.

همچنین پس از توضیحاتی در مورد این مسئله، به بررسی 5 عاملی می پردازیم که رابطه را در دوره نامزدی بهبود می بخشد. پس مطلب را تا انتها همراهی فرمایید.

مشاوره رابطه نامزدی منطق را بر عواطف حاکم می‌کند

در مشاوره رابطه نامزدی یکی از مواردی که بیش از دیگر مسائل حائز اهمیت است، استفاده از منطق است چرا که به دلیل حاکم شدن احساسات فرد به عبارتی کور شده و نمی‌تواند درست و غلط را به درستی تشخیص دهد. مشاوره دوران نامزدی این مسئله را رفع کرده و سعی بر آن دارد که دریچه تازه ای به روی منطق شما باز کرده تا بتوانید با آگاهی کامل و بدون زیاد شدن عشقی کورکورانه تصمیمی را برای یک عمر زندگی خود بگیرید.

دوران نامزدی شناخت را به بالاترین مرحله خود می‌رساند

مشخص است که شناخت تنها اصلی‌ست که باعث می‌شود دوران نامزدی و یا رابطه نامزدی شکل بگیرد، در غیر این صورت افراد بلافاصله پس از آشنایی عقد کرده و به اصطلاح عامیانه سر خانه و زندگی خودشان می‌رفتند اما آنچه موجب شکل گیری رابطه نامزدی و نیاز به مشاوره دوران نامزدی‌ست همان شناخت است. مشخصا استفاده از تجربیات یک شخص آگاه و با تجربه انتخاب هر فرد با منطقی برای زندگی‌ست. روانشناسان و مشاوران می توانند با ارائه بهترین نظریات و بهترین انواع مشاوره رابطه نامزدی شما را به شناخت طرفین برسانند

مشاوره رابطه نامزدی مسائل را از زاویه دید تازه ای بررسی می‌کند

زاویه دید یک مشاور همیشه با زاویه دید افراد عادی متفاوت است. جالب است بدانید که این تفاوت زاویه دید هیچ ارتباطی به تفاوت های فردی و متفاوت بودن زاویه دید همه انسان ها ندارد. بلکه این نوع نگرش از تجربیات مشاور به دست آمده است و همین سبب می شود که بتوان با دریافت مشاوره دوران نامزدی از مشاوران و یا در هر دوره از دوران زندگی، به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

در ادامه به مواردی خواهیم پرداخت که می تواند دوران نامزدی را برای شما دوره ای شیرین و با آگاهی تداعی نماید. حال به بررسی آن عوامل جهت بهبود رابطه نامزدی خواهیم پرداخت. ادامه مطلب را دنبال فرمایید.

در مورد ویژگی های جنسی پارتنر خود سوال بپرسید

خجالت را کنار بگذارید و بدانید که درصد بسیاری از جدایی ها و مراجعه افراد به مشاور و دریافت مشاوره دوران نامزدی مربوط به همین نوع رابطه جنسی می شود. این که در دوران نامزدی رابطه جنسی خواهید داشت یا خیر یک تصمیم دو طرفه است که باید به صورت سنجش موقعیت عمل نماید. اما آگاهی از ویژگی های جنسی افراد آن چیزی ست که هر شخصی باید پیش از ازدواج در ارتبط با آن آگاهی لازم را کسب نماید.

رفت و آمد را بیشتر کنید

اصل شکل گیری دوره ای مانند نامزدی بر پایه یافتن شناخت است. پس رفت و آمد خود را بیشتر کرده و سعی کنید شناخت را از این طریق بیشتر کنید. با خانواده شخص، دوستان و از همه مهم تر خود پارتنرتان ارتباط گسترده برقرار کنید و وی را در هر شرایطی بسنجید. دریافت این که این شخص با این ویژگی های شخصیتی همسر مناسبی برای شما هست یا خیر به عهده خودتان است. اما دریافت مشاوره رابطه نامزدی می تواند این امر را برای شما تسهیل بخشد.

دریافت مشاوره دوران نامزدی داشته باشید

اصلی ترین، کوتاه ترین و بهترین قدم برای آگاهانه تصمیم گرفتن در این دوره استفاده از تجربیات یک شخصی ست که به صورت آکادمیک به این مسئله پرداخته است. بهتر است بدانید که کسب اطلاعات از مشاور و دریافت مشاوره نامزدی شما را به جای یک قدم، ده ها بلکه صد ها قدم پیش می فرستد. تنها کافی ست. اقدام کرده و خود نتایج تعجب آور آن را مشاهده کنید. در بسیاری از موارد افراد تنها به قصد جدایی رفته و ر اتاق مشاوره متوجه می شوند مشکلشان چندان نیز جدی نبوده است. پس نگرانی را کنار گذاشته و پیش روید.

منطق را جایگزین عواطف کنید

در دوره نامزدی بهتر است به جای عواطف میدان را به منطق داده و از آن جهت بهبود وضعیت کمک خواهی کنید.از آن جهت که پیش از ازدواج افراد درگیر احساسات و عواطف فراوان خود بوده و معمولا منطقی تصمیم نمی گیرند، آتش عشق خود را شعله ور نموده و س از ازدواج به خود آمده و پشیمان می شوند.اما جهت جلوگیری از درک و احساس پشیمانی چه باید کرد؟ پیش از ازدواج چشم منطق را باز کرده و با دقت تصمیم گیری نمود و پس از ازدواج این چسم را بسته و احساسات را دخیل کرد.

کلیدواژه‌ها:پیش از ازدواج

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

12 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *