مدیریت روابط عاطفی: بازگشت به رابطه قبلی درست است؟

  • چه زمانی به رابطه قبلی برگردیم؟
  • جدایی‌های ناگهانی و تصمیمات عجولانه
  • داشتن رابطه‌ای عالی در گذشته
  • وجود فرزندی مشترک
  • فروپاشی‌های دوره‌ای
  • کسب موافقت خانواده و اطرافیانتان برای بازگشت به رابطه قدیمی
  • بازگشت به رابطه قدیمی پس از یک خواب زمستانی!

برای اکثر افراد گذشتن از یک رابطه سخت است به ویژه زمانی که مدت زمان با هم بودنشان به چندین سال می‌رسد. با این حال همیشه دلایلی وجود دارند که تحمل یک رابطه را دشوار می‌کنند. طوری که ممکن است تصمیم بگیرید به آن خاتمه دهید. قبل از اینکه بگوییم بازگشت به رابطه قبلی کار درستی است یا اشتباه؛ بهتر است ببینیم؛ چرا از رابطه خارج شده‌ایم؟

جواب شما به این سوال اصلی‌ترین نکته برای برگشتن یا گذشتن از یک رابطه است. در این مطلب قصد داریم برخی از دلایل درست برای برگشتن به یک رابطه را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

چه زمانی به رابطه قبلی برگردیم؟

بازگشت به رابطه قبلی همیشه تصمیم نادرست یا احمقانه‌ای نیست. کیفیت رابطه‌تان تعیین می‌کند که این بازگشت تا چه اندازه ایده آل و درست است. قبل از اینکه برای برگشتن برنامه‌ریزی کنید؛ دلیل اصلی ترک رابطه‌تان را دوباره بررسی نمایید.

آیا مشکلی که به خاطر آن ناچار به ترک رابطه شدید؛ هنوز هم به قوت خودش باقی است؟

با خودتان صادق باشید چه چیزی تغییر کرده که می‌خواهید رابطه قبلی را از نو شروع کنید؟

راه اندازی مجدد یک رابطه شبیه یک جاده ناهموار است که نمیتوانید از ایمنی کافی آن مطمئن باشید. اما وجود دلایلی میتواند شانس موفقیت شما را در احیای رابطه قدیمی بیشتر کند. مانند:

جدایی‌های ناگهانی و تصمیمات عجولانه

بعضی اوقات زوج‌ها اعتماد به نفس کمی در رابطه‌شان دارند. بنابراین در مواجه با هر مشکلی به جای اینکه روی آن کار کنند تا حل و فصل شود؛ از همدیگر فاصله می‌گیرند. انگار مشکلات بین آنها دیوار می‌سازند. زمانی که ارتفاع این دیوار به حد قابل قبولی رسید؛ آنها به دو فرد تنها در یک رابطه شکست خورده تبدیل می‌شوند. بنابراین ساده‌ترین راه یعنی ترک رابطه را انتخاب می‌کنند. مثلا آیا فرد مقابلتان را به خاطر اینکه واکنش بیش از حدی در برابر حرفتان نشان داده؛ ترک کردید؟ میتوان گفت که در تله یک تصمیم عجولانه افتاده‌اید.

داشتن رابطه‌ای عالی در گذشته

اگر در رابطه گذشته‌تان یک ارتباط عالی، مبتنی بر احترام، صداقت و اعتماد داشتید دست نگه دارید. این رابطه ارزش تلاش برای بازسازی را دارد. پیش از تصمیم‌گیری برای شروع مجدد ابتدا این چهار فاکتور را در رابطه‌تان ارزیابی کنید.

وجود فرزند ممکن است دلیلی برای تامل بیشتر برای برگشتن به رابطه قبلی باشد.

وجود فرزندی مشترک

طلاق یا جدایی در صورتی که فرزندی دارید؛ همیشه عواقب بسیار سختی برای کودک دارد. آیا در چنین موقعیتی؛ شرایط را برای بازگشت به رابطه قبلی‌تان مساعد می‌بینید؟

خوب است که به احیای رابطه‌تان فکر کنید. این تلاش ارزشش را دارد. هیچ چیز برای کودکان بهتر از رشد کردن در محیط خانواده‌ای آرام و سالم نیست.

فروپاشی‌های دوره‌ای

روابط زیادی به دلیل شرایط موجود از بین می‌روند. مثلا زمانی که یکی از شما مجبور شود برای ادامه تحصیل یا شغلش به کشور دیگری برود. در صورتی که شریکتان با این تغییرات همسو نباشد؛ رابطه‌تان دچار شکست می‌شود. اگر به این دلیل رابطه قدیمی خود را ترک کرده‌اید پس از تغییر شرایط امیدی برای بازگشت به رابطه وجود دارد. البته گذشت زمان چیزهای زیادی را تغییر می‌دهد و ممکن است در این میان حتی آدم‌ها تغییر کنند. با این وجود یک رابطه ارزشمند قدیمی ارزش تلاش مجدد را دارد.

همچنین مشکلات دوره‌ای مثل مهاجرت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در رابطه شوذ.

کسب موافقت خانواده و اطرافیانتان برای بازگشت به رابطه قدیمی

خانواده‌ها نقش مهمی در رابط عاطفی افراد دارند. با حمایت و پشتیبانی آنها بسیاری از مشکلات زوجین مرتفع می‌شود. همچنین صورت عدم موافقتشان با رابطه، زوجین با مشکلات مضاعفی دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین در اکثر موارد وقتی از رابطه قبلی خارج می‌شوید خانواده‌ها انتظار دارند که گذشته را به دست فراموشی بسپارید. اما اگر بتوانید موافقت و حمایت آنها را جلب کنید مسیر بازگشت به رابطه قدیمی‌تان هموارتر می‌شود. امید بیشتری برای ایجاد یک رابطه موفقیت آمیز وجود دارد.

بازگشت به رابطه قدیمی پس از یک خواب زمستانی!

معمولا ذهن افراد به محض جدایی قادر به انجام تصمیم‌گیری‌های منطقی نیست. در این بازه زمانی بیشتر از هر چیزی میخواهید که به شریک خود برگردید. به همین دلیل بارها در ذهنتان روی نکات مثبت و جنبه‌های خوبش تمرکز می‌کنید. با تکرار این فکرها کم کم متقاعد می‌شوید که بازگشت به رابطه بهترین تصمیم است. در چنین مواردی از یک قاعده بدون تماس 30 روزه به نام خواب زمستانی استفاده کنید. در این مدت اصلا با او تماس نگیرید.

تکنیک خواب زمستانی می‌تواند راهی بررای احیای رابطه قبلی باشد.

اخبار مربوط به او را پیگیری نکنید تا ذهن شما، تفکر روشن و واضح در مورد رابطه‌تان را شروع کند. این موقعیت بهترین زمان برای گرفتن تصمیمات موفق و تغییر در روند زندگی‌تان است. بنابراین جنبه‌های مثبت و منفی رابطه‌تان را بدون تعصب بررسی کنید. اگر پس از آن هنوز روی تصمیمتان برای بازگشت به رابطه اصرار داریدباید برای با هم بودنتان برنامه‌ریزی کنید.

بازگشت به رابطه قبلی تصمیمی نیست که از روی تنهایی یا خستگی بگیرید. شما به همان اندازه که برای شروع مجدد رابطه مسئول هستید باید برای موفقیت و دوام آن تلاش کنید. پس زمانی باید به رابطه‌ای تمام شده بازگردید که مطمئن باشید ارزشش را دارد و رابطه قدیمی پتانسیل شروع مجدد داشته باشد. دادن یک فرصت به خودتان و فکر کردن روی این موضوع، ، بهترین راه‌های حل ممکن هستند.عوامل مختلفی میتوانند امید را به رابطه‌تان تزریق کنند. به عنوان مثال؛

اگر جدایی‌تان یک تصمیم عجولانه یا وابسته به شرایطی بوده که اکنون تغییر کرده است.

در گذشته رابطه‌ای بر پایه احترام متقابل، اعتماد و صداقت داشتید.

از رابطه قبلی‌تان فرزندی مشترک دارید.

یا پدر و مادرتان (خانواده و دوستان) از بازگشت به رابطه قدیمی‌تان حمایت می‌کنند.

میتوانید به شروعی پر امید و بازگشتی درست و به جا دلخوش باشید.

منابع

Should I Get Back With My Ex? 6 Steps To Find Out

Should You Get Back Together With Your Ex?

Do Exes Always Come Back?

کلیدواژه‌ها:باشگاه زندگی, طلاق

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *