طلبه‌ای که نخستین شرکت دانش‌بنیان صنعت گیم کشور را راه‌اندازی نمود

حبیب داستانی بِنیسی، این بار در جایگاه یک روحانی بازی‌ساز در صحنه رقابتی «میدون» حاضر شد تا درباره ایده کسب‌وکارش، یعنی بازی‌سازی که ۱۵ سال از عمرش را پای آن گذاشته، صحبت کند.

اشتراک‌گذاری

مسابقه تلویزیونی «میدون» که رقابتی بین کارآفرینان برای استعدادیابی شغلی و ارزیابی آنها است، شب گذشته شاهد حضور یکی از بازی‌سازان فعال در عرصه صنعت بازی ایران بود.

حبیب داستانی بِنیسی، این بار در جایگاه یک روحانی بازی‌ساز در صحنه رقابتی «میدون» حاضر شد تا درباره ایده کسب‌وکارش، یعنی بازی‌سازی که ۱۵ سال از عمرش را پای آن گذاشته، صحبت کند.

مدیرعامل شرکت «رسانه‌گستر بِنیسی»، بازی‌سازی را از سال ۱۳۸۴ و با ساخت بازی رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیات انهدام ۱» آغاز کرده و شرکتش به عنوان نخستین شرکت دانش‌بنیان صنعت گیم کشور ثبت شده است. ساخت بازی برای او با ساخت «عملیات انهدام ۱» به پایان نرسید و با انتشار نسخه های ۲ و۳ این بازی ادامه پیدا کرد.

ساخت بازی‌ دوبعدی «سفر جنجالی ۱و۲» و همچنین تالیف کتاب «آموزش بازی‌نامه‌نویسی» از دیگر فعالیت‌های بنیسی در عرصه بازی‌سازی است.

اینکه بِنیسی با چه رویکرد و انگیزه‌ای قدم به عرصه رقابتی «میدون» گذاشت، سوالی است که او پاسخ روشنی برایش دارد: «بازی‌های شرکت ما با رویکرد فرهنگی ساخته شده‌اند و در ساخت این بازی‌ها، صرف نگاه سرگرمی مدنظرمان نبوده است. حضور ما در برنامه میدون به دلیل دریافت تسهیلات نبوده بلکه به دلیل معرفی صنعت بازی‌های دیجیتالی داخل کشور و همچنین جلب نظر مردم و مسئولان به این مقوله مهم و از جمله، محصولات تولیدشده در شرکت است.

آشنایی مردم با یک طلبه و روحانی به عنوان یک بازی‌ساز و زمینه سازی این بستر تبلیغی برای حوزه‌های علمیه از اهداف دیگر من بود. خیلی‌ها با دیدن برنامه «میدون» و حضور من به عنوان یک روحانی در این برنامه برای معرفی کسب‌وکارم تعجّب کردند و برایشان تازگی داشت اما این مهم است که من در جایگاه یک روحانی با رتبه علمی دکترای فقه و اصول، ۱۵ سال است که در صنعت گیم ایران مشغول فعالیت هستم.»

 

نقطه عطفی برای دیده‌شدن صنعت گیم

این روحانی بازی ساز که در کارنامه خود در بازی‌های ویدیویی، گواهینامه TRL9 یعنی بالاترین سطح آمادگی فناوری کشور را دارد، امیدوار است حضورش در عرصه «میدون» نقطه عطفی برای دیده‌شدن صنعت گیم داخلی نزد مردم، مسئولان، سرمایه‌گذاران و نهادهای مالی شود: «امیدوارم این حضور منجر به جلب کمک دستگاه‌ها از بازی سازان شود. از سوی دیگر شاید مردم با دیدن این برنامه با صنعت گیم ایران آشنا شوند و برای خرید بازی ایرانی به جای بازی خارجی برای فرزندان شان ترغیب شوند.»


رقابت آنلاین در «سفرجنجالی» اندرویدی

حبیب داستانی بنیسی در «میدون»، خبر از انتشار نسخه دوم بازی «سفر جنجالی» برای اندروید داد که با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی و در سبک اشیای پنهان (Hidden Objects) ساخته شده است. رقابت آنلاین در نسخه دوم بازی تقویت شده و حجم بازی با وجود ۷۰ مرحله، کاهش پیدا کرده است.

انتشار نسخه اندرویدی بازی «عملیّات انهدام»

بِنیسی خبر دیگری هم داشت، اینکه نسخه اندرویدی بازی «عملیات انهدام» نیز به همین زودی‌ها و احتمالا طی یک ماه آینده منتشر می‌شود، که در بین بازی‌های اندرویدی جنگی قابلیت‌های متعددی دارد.

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید