رواج خیانت، زدودن اخلاق و نابودی ارزش‌های خانوادگی مسلمان توسط ماهواره

رواج خیانت در میان زوجین نتیجه مشاهده فیلم‌های نامناسب ماهواره
هنگامی كه اعضای خانواده در روزهای متوالی سریال‌های نامناسب ماهواره را كه هدف آنهاعادی‌سازی روابط با نامحرم است، مشاهده می‌كنند، خیانت به همسر برای آنها عادی می‌شود.
یكی از برنامه‌های جامعه سرمایه‌داری، سلطه فرهنگی بر كشورها و تغییر سبك زندگی ملت‌های جهان سوم و مسلمان به ویژه زنان و دختران است.
جامعه سرمایه‌داری زمانی كه متوجه شد از طریق جنگ و سلطه سیاسی نمی‌تواند بر كشورهای مسلمان سلطه پیدا كرد، از طریق جنگ نرم و سلطه فرهنگی وارد عمل شد.
ابزار فرهنگی و وسایل ارتباط جمعی همچون رسانه،ماهواره و اینترنت در جنگ نرم مورد استفاده قرار می‌گیرند ودشمن بانشانه‌گیری ذهن و اندیشه نسل جوان به ‌خصوص زنان و دختران از طریق تولید فیلم‌های مستهجن و مبتذل سعی می‌كند تا سبك زندگی، نوع تفكر، بینش سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشورهارا دچار استحاله كند و سبك زندگی ونمودهای جامعه غربی را جایگزین آن كند.
زدودن اخلاق در میان زنان از پیامدهای فیلم‌های نامناسب ماهواره
ماهواره یكی از ابزارهای قوی برای تغییر و دگرگونی فرهنگ یك جامعه است،این كالای فرهنگی در كنار مزیت‌ها، مضرات فراوانی نیز دارد و ابزار مهم دشمن در جنگ نرم و یكی از عوامل تشدید كننده بحران در میان خانواده‌هاست.
تغییرات فرهنگی، ارزشی و كمرنگ كردن الگوهای دینی در میان زنان و دختران ازتأثیرات و پیامدهای منفی ماهواره بر جامعه و خانواده است و از این طریق زنان را دركشورهای اسلامی از معارف الهی، فضائل و ارزش‌های اخلاقی تهی كرده و از این راه به اهداف خود دست پیدا می‌كنند.ازدیگر پیامدهای ماهواره نابودی مرزهای اخلاقی، تضعیف غیرت دینی مردان و عفت زنان است،می توان عنوان كرد: مجله انگلیسی اكونومیك اعتراف دارد كه برداشتن مرزهای اخلاقی یكی از راه‌های یكسان سازی فرهنگی و اهداف دشمن است.
نابودی ارزش‌های خانوادگی در كشورهای مسلمان از جمله اهداف غرب
فیلم‌های ماهواره ای بیانگرالگوی خانواده‌های غربی بوده و با القای فرهنگ غرب ارزش‌های اخلاقی مانند حیا، غیرت و عفاف را در جامعه از میان می‌برند و درصدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده هستند كه این اقدامات موجب فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.كمرنگ شدن ارزش‌های خانوادگی و گسست نهاد خانواده ازدیگر نتایج فیلم‌های نامناسب شبكه‌های ماهواره‌ای است؛ رشد طلاق در جامعه از نشانه‌های این گسست خانوادگی است كه به دنبال خود مسائل متعدد دیگری از جمله فقر، اعتیاد و افزایش فرزندان بی‌سرپرست رابه همراه دارد؛ از سوی دیگر مشاهده می‌كنیم كه فیلم‌های غیر اخلاقی ماهواره روابط عاطفی و جنسی میان زن و مرد را در خارج از چارچوب ازدواج عادی نشان می‌دهند.
وی ادامه داد: هنگامی كه اعضای خانواده در روزهای متوالی سریال‌های نامناسب ماهواره را كه هدف آنها عادی سازی روابط با نامحرم است، مشاهده می‌كنند،خیانت به همسر برای آنها عادی شده و مشاهده این فیلم‌ها و عدم كنترل افراد بر رفتارخود نوعی بی‌مهری، دلسردی و اختلاف میان زن و شوهر را ایجاد می‌كند.

کلیدواژه‌ها:باشگاه زندگی, رسانه

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *