قالب وردپرس درنا توس
خانه - آموزش دیجیتال - دانلود کتاب آموزش موضوعات مراقبت معنوی

دانلود کتاب آموزش موضوعات مراقبت معنوی

معرفی کتاب آموزش موضوعات مراقبت معنوی

 

 مراقبت معنوی 

از: زهرا غلامی حیدرآبادی


ناشر: انتشارات آوای نور


صفحه دانلود

واژه‌ی معنویت در انگلیس از ریشه‌ی لاتین اسپریتوس گرفته شده است که به معنای تنفس یا نفس­کشیدن است. معنویت نامی است که به تجاربی فراتر از مسائل مادی نسبت داده می‌شود. تجاربی که با حواس پنجگانه حاصل نمی‌شوند، بلکه حقایق عمیق و ارزش‌هایی را در بر می‌گیردند که انسان با یکی از ابعاد خود که همان بعد روحانی است، آن را درک می‌کند. معنویت دنیای مقدسی است که انسان با بعد روحانی آن در راه شناسایی و ارتباط با آن است و به کمک همین بعد است که انسان معنوی به حقایق هستی پی می‌برد. حقایقی که نشانگر این است که انسان موجودی فراتر از جسم مادی است و به جهانی دیگر تعلق دارد.

معنویت می‌تواند چارچوبی برای تصمیم‌گیری باشد. چارچوبی که درآن تمام مشکلات، اضطراب‌ها،‌ترس‌ها و نیازهای خود را معنا بخشیم و با آن رویکرد به مسئله نگاه کنیم. در این چارچوب همه انسان‌ها به صرف انسان بودن، حق اشتباه دارند، چون کامل نیستند و نیز به‌اندازه‌ای قوی نیستند که بتوانند خود را در جهت مطلوب تغییر دهند و تنها خداوند است که از هر نظر توانمند و قوی و آگاه به سود و زیان بشر است.

در بیانی دیگر معنویت پدیده و تجربه‌ای عمیق است که ارتباط بشر با خود، خدا، انسان‌ها و طبیعت را به گونه‌ای عمیق و معنایی در بر می‌گیرد، چیزی که در همه‌ی آموزه‌ها و جوهره همه ادیان الهی به خوبی احساس می‌شود.

حسن این کتاب در کنار حجم کم و استفاده از تصاویر زیبا و مناسب برای انتقال مفاهیم و درک بهتر موضوع، کم نویسی و ساده نویسی است یعنی همه‌ی آن‌چه که در زبان شیوای خود ما معیارهای درگویی هستند.

دسته کتاب‌های اخلاق و معارف، ۱۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت

پاسخی بگذارید

Real Time Web Analytics