حکمرانی مجازی| کنگره آمریکا به دنبال شفاف سازی نحوه چینش محتوا در شبکه‌های اجتماعی

دو نماینده دموکرات کنگره آمریکا به دنبال تصویب قانون جدیدی هستند که بر اساس آن شبکه های اجتماعی باید به طور دقیق مشخص کنند چگونه چینش پست‌ها را برای هر کاربر انجام می‌دهند.

اشتراک‌گذاری

به گزارش رصد دی جی‌ زیست به نقل از گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، شبکه‌های اجتماعی در زمینه چینش و مرتب کردن پست‌های شبکه‌های اجتماعی برای مشاهده کاربران عملکرد شفافی ندارند و الگوریتم‌های مورد استفاده بدین منظور با مخفی کاری انتخاب می‌شوند. از همین رو نمایندگان کنگره قصد دارند درک خود از این روند را بیشتر کنند.

بر همین اساس سناتور اد مارکی و دوریس ماتوسی که هر دو دموکرات هستند خواستار مجبور کردن شبکه‌های اجتماعی به اطلاع رسانی شفاف در این زمینه شده اند و معتقدند باید با این کار جلوی رفتار ناعادلانه آنها گرفته شده و الگوریتم‌های مورد استفاده در این شبکه‌ها مشخص شوند.

قانون یادشده قانون عدالت الگوریتم و شفافیت پلتفورم‌های آنلاین نام دارد. شبکه‌های اجتماعی مشهور مانند فیس‌بوک، توئیتر و گوگل از الگوریتم‌های خاص خود برای مشخص کردن اینکه کدام محتوا یا آگهی باید در معرض دید کاربران قرار بگیرد، استفاده می‌کنند. اما گفته می‌شود برخی از این الگوریتم‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که مروج تبعیض‌های جنسیتی و نژادی هستند. از همین رو قرار است کمیسیون تجارت فدرال آمریکا الگوریتم‌های یادشده را بررسی کند و رویه‌های تبعیض آمیز آنها را کشف کند.

همچنین شبکه‌های اجتماعی موظف هستند به کاربران توضیح دهند چگونه از الگوریتم‌های یادشده استفاده می‌کنند و برای عملیاتی کردن آنها از چه اطلاعاتی استفاده می‌کنند.

کلیدواژه‌ها:حکمرانی فضای مجازی

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

داده ای یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید