اصول و چهارچوب‌های شهروند فضای مجازی را بدانیم

با اشاره به اینکه باید به عنوان یک انسان مدرن با شهر مجازی آشنا باشیم، می‌گوید: شهروند فضای مجازی شدن اصول و چهارچوب‌هایی دارد و متمدن این شهر باید بتواند قواعد آن را رعایت کند. طبیعی است که ابتدا به خودش صدمه نزند و در ارتباطات هم یک حد و مرزهای واژگانی وجود دارد که اگر این حد و مرزهای واژگانی یا زمان استفاده مناسب رعایت نشود به طور طبیعی برای خود آن فرد در رابطه‌ها عین فضای واقعی مشکل ایجاد می‌شود.
یک خانمی که ارتباط کلامی را با یک آقایی شروع می‌کند یا یک آقایی که با یک خانمی شروع می‌کند به اسم اینکه دوست دارد یا چون فضای مجازی است اشکالی ندارد، باید بداند که یک اشکال‌های جدی در این فضا وجود دارد اینکه باعث می‌شود توجیه نباشد و یا حد و مرزها فهمیده نمی‌شود و باعث می‌شود که آن فرد از دایره اخلاق پای خود را فراتر بگذارد. از خط قرمزها عبور کند و صمیمی‌تر شدن اتفاق بیفتد.
در نتیجه ورود اشخاص به این فضا وقت و بی وقت می‌شود و گاهی اوقات شخصی نصف شب در چهارچوبی تعریف شده به یک نفر دیگر پیام می‌دهد. اگر اعتراضی هم شود بر این باور است یک گفت وگوی ساده بوده و کار خاصی نشده است.
همه اینها در واقع مانند فضای حقیقی خطراتی ایجاد می‌کند، بنابراین زمان، شخص مقابل، تصاویری که رد و بدل می‌شود، مکان ارتباط‌های مجازی مانند فضای حقیقی حائز اهمیت است و اگر بر مبنای اصول نباشد می‌تواند برای هر دو طرف (مرد و زن) آسیب زا باشد.
هنگامی که مرد یا زن به اسم اینکه با دوست یا همکارم تماس می‌گیرم، در زمان نامناسب و بدون رعایت مکان این کار را انجام دهند به زندگی خود، بچه‌ها و همسرشان آسیب می‌رسانند و قطعاً پایبند به رعایت اصول شهروند فضای مجازی نیستند. در واقع در استفاده از این فضا بحث فقط خیانت زوج‌ها نیست و نکته مهم عدول از وظایف و خروج از چهارچوب‌های اخلاقی است که ممکن است به وجود بیاید.
استفاده از کانال‌های علمی را در اولویت قرار دهند و این فضا را بشناسند. باید از کانال‌ها و صفحه‌های سالم و با تعریف‌های فلسفی، ادبی، اخلاقی، اجتماعی و روانشناسی استفاده کنند.
اگر همسران در طول روز نمی‌توانند به یکدیگر سر بزنند می‌توانند از فضای مجازی به عنوان یک ابزار برای رد و بدل کردن حرف‌های دل خود استفاده کنند. ارسال آهنگ، پیام‌های محبت آمیز یا علمی، بازگویی خاطرات با ارسال عکس‌ها و موارد دیگر استفاده بهینه از مخازن فضای مجازی برای زوج‌هاست.

کلیدواژه‌ها:باشگاه زندگی, رسانه

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *