آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است؟

اشتراک‌گذاری

در بیشتر زمینه های زندگی، داشتن تجربه بیشتر خوب است. برای انتخاب های موفق، داشتن تجربه پایدار ضروری است؛ اما در مورد مواردی مانند تجربه قبل از ازدواج، داستان متفاوت به نظر می رسد.

پاسخ به این سوال که «آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر» جنبه های متفاوتی دارد که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

برای پاسخ به این سوال که آیا داشتن رابطه قبل از ازدواج درست است یا خیر، برخی تحقیقات نشان داده اند که داشتن شرکای جنسی یا عاطفی زیاد قبل از ازدواج با کیفیت روابط پایین‌تر پس از ازدواج همراه است. به طور خاص، رابطه یا یک نفر و ازدواج با او می تواند با کیفیت زناشویی بالاتری همراه باشد. در ادامه به معایب داشتن روابط زیاد قبل از ازدواج و مزایای داشتن رابطه با همسر آینده پیش از ازدواج اشاره شده است.

معایب داشتن رابطه قبل از ازدواج

در این بخش برای پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، چند دلیل ذکر شده است که معایب رابطه داشتن پیش از زندگی زناشویی و تاثیر روابط قبل از ازدواج بر زندگی زناشویی را نشان می دهد.

۱. آگاهی بیشتر از گزینه های دیگر

بخش مهمی از ازدواج، تعهد و رها کردن گزینه های دیگر و سرمایه گذاری انرژی خود بر روی فردی است که برای تمام عمرتان انتخاب کرده اید. هنگامی که یک فرد قبل از ازدواج روابط جدی زیادی داشته است، ممکن است آگاهی بیشتری از تعداد گزینه های موجود علاوه بر همسر خود داشته باشد. علاوه بر این، در دنیایی که مردم می‌توانند به راحتی روابط سابق خود را به صورت آنلاین زیر نظر بگیرند، ممکن است روابط قدیمی به راحتی دوباره برافراشته ‌شوند. این موضوع می تواند تعهد هر فرد را نسبت به حل کردن مشکلات زندگی مشترک و سازگاری در آن کمتر کند.

۲. مقایسه همسر با روابط قبلی

رضایت در تمام زمینه های زندگی تا حدی تابعی است از آنچه ما به دست می آوریم در مقایسه با آنچه انتظار داشتیم. تجربه بیشتر، انتظارات متفاوت و بیشتری را ایجاد می کنند که ممکن است فردی که به عنوان همسر خود انتخاب کرده اید، هرگز در برآورده کردن آن ها موفق نشود. هر چند پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، صد در صد منفی نیست؛ اما باید بدانید که تجربیات زیاد پیش از ازدواج نیز انتخاب مناسبی نخواهد بود.

۳. تجربه شکست و جدایی بیشتر

همه ما تحت تاثیر تمام تجربیاتی هستیم که در گذشته داشته ایم. هر چند به آنها آگاه باشیم یا خیر. داشتن روابط متعدد قبل از ازدواج، تجربه شکست ها و جدایی هایی را در ما بیشتر می کنند که هر کدام می توانند بار عاطفی منفی زیادی در روانمان برجای بگذارند و زندگی مشترک را برایمان سخت تر کنند.

باز هم پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، منفی نیست. زیرا همین تجربیات جدایی پیش از ازدواج می توانند شما را نسبت به داشتن یک رابطه سالم و موفق آگاه تر کنند.

۴. عدم تمرکز بر سایر جنبه های زندگی

در پاسخ به سوال «آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر» باید بگوییم که یکی از مشکلات روابط قبل از ازدواج این است که افراد می توانند بیش از حد روی رابطه ای سرمایه گذاری کنند که ممکن است به جدایی ختم شود و به همین دلیل فراموش کنند که بین جنبه های دیگر زندگی خود تعادل برقرار کنند.

به خصوص در سنین پایین، افراد ممکن است تمرکز خود را بر روی بخش‌های مهم زندگی از دست بدهند و به رابطه ای که می‌تواند بد و ناسالم باشد، توجه نادرست داشته باشند.

۵. ترس از جدایی

ترس دائمی از جدایی در یک رابطه قبل از ازدواج وجود دارد. به خصوص زمانی که شما در رابطه قبل از ازدواج خود، رابطه جنسی نیز دارید. رابطه احساسی و جنسی می تواند ارتباط شما را با فرد مقابل شدیدتر کرده و جدایی و ترس از جدایی را ویرانگرتر کند.

مزایای داشتن رابطه قبل از ازدواج با همسر آینده

۱. شناخت عمیق تر

داشتن رابطه قبل از ازدواج باعث می شود که شما و همسرتان زمان بیشتری را با هم بگذرانید. زمان بیشتری که با هم می گذرانید به معنای پیوند قوی تر است. شما در رابطه پیش از ازدواج زمان کافی برای شناخت خوب یکدیگر و تصمیم گیری آگاهانه در مورد ازدواج یا جدایی را دارید. برای پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، باید بدانید که در رابطه پیش از ازدواج شما می توانید کشف کنید که همسر آینده تان چگونه زندگی می کند، عادت ها، انتظارات و خصلت های او چیست.

۲.آگاهی از میزان سازگاری خود و همسر آینده

برای پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، بهتر است دقت کنیم که رابطه قبل از ازدواج به شما این امکان را می دهد که ببینید آیا می توانید تمام عادات و رفتارهای خود و همسرتان را در زندگی مشترک پذیرفته و مدیریت کنید یا خیر. یک رابطه زنده میان شما و همسرتان پیش از ازدواج، به شما می آموزد که چگونه زندگی خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید و برای انجام این کار باید در رابطه سازگار باشید.

۳. عمیق تر شدن رابطه

برای این که بدانیم آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، بهتر است در نظر بگیریم که هر رابطه عاشقانه حداقل سه نوع صمیمیت دارد، گاهی اوقات چهار نوع: احساسی، فیزیکی، ارادی و برای برخی معنوی. صمیمیت عاطفی و فیزیکی از اشکال شناخته شده صمیمیت هستند. مورد اول به اشتراک گذاشتن زندگی عاطفی و ذهنی خود با دیگری و دومی صمیمیت در رابطه جنسی و محبت جسمی است.

آنچه که یک رابطه یا ازدواج را «سالم و قوی» می‌کند، زمانی است که تمام اشکال مختلف صمیمیت با هم وجود داشته باشند. شما در رابطه قبل از ازدواج می توانید میزان صمیمیت ارادی خود و همسر آینده تان را محک بزنید. صمیمیت ارادی به این معناست که شما و همسرتان در رابطه چه میزان نسبت به یکدیگر و تصمیمات مشترک خود تعهد و مسئولیت پذیری دارید.

۴. کاهش استرس های ازدواج

رابطه قبل از ازدواج می تواند برخی از استرس های ازدواج را کاهش دهد. روند ازدواج یک فرآیند سخت و با برنامه ریزی زیاد است. رابطه قبل از ازدواج کمک می کند که هر دو شما سلایق و خواست های یکدیگر را دانسته و در مورد بسیاری از آنها به توافق رسیده باشید و هنگام برنامه ریزی برای ازدواج، این مسیر را دوباره طی نکنید.

نتيجه گيري

ازدواج، یک تعهد مادام العمر است. بنابراین، باید مطمئن شوید که آیا با فرد مناسبی ازدواج می کنید یا خیر.

برای پاسخ به این سوال که آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است یا خیر، می توانیم نتیجه بگیریم که داشتن روابط متعهدد پیش از ازدواج، می تواند اثرات مخرب و منفی زیادی داشته باشد، در صورتی که داشتن رابطه پیش از ازدواج با همسر آینده تان، می تواند در تصمیم گیری درست به شما کمک کند.

کلیدواژه‌ها:پیش از ازدواج

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *